zadoscuczynienie.net.pl Pożyczki Jakie jeszcze konto da ci 3,5% w skali roku?

Jakie jeszcze konto da ci 3,5% w skali roku?

0 Comment

W konkurencyjnym banku możesz założyć konto oszczędnościowe również z oprocentowaniem 3,5% w skali roku, jednak takie oprocentowanie otrzymasz tylko przez pierwsze 3 miesiące prowadzenia rachunku dla oszczędności nie większych niż 25 tysięcy złotych. Później spadnie ono do standardowego poziomu, który w tym momencie wynosi 3,2%. Biorąc pod uwagę oferty innych banków nie jest to najniższe oprocentowanie, więc warto rozważyć tę ofertę.

Prowadzenie konta jest zupełnie bezpłatne, nic nie zapłacisz również za przelewy wychodzące (niezależnie od ilości tych przelewów w miesiącu), ale tylko na rachunek prowadzony w tym samym banku. Zresztą, by móc skorzystać z oferty podwyższonego oprocentowania przez 3 miesiące musisz wraz z kontem oszczędnościowym założyć rachunek bieżący. Oba rachunki będą powiązane ze sobą i otrzymasz do nich dostęp za pośrednictwem internetu. Zresztą system bankowości internetowej to już standard w większości banków. Za jego pośrednictwem masz stały dostęp do swojej gotówki, możesz o dowolnej porze robić przelewy, doładowywać telefon komórkowy, czy korzystać z innych usług.

Niestety z prowadzeniem dodatkowego konta oszczędnościowo-rozliczeniowego wiążą się pewne opłaty. Jednak przy odrobinie samodyscypliny możesz ich uniknąć – niżej wyjaśniamy, jak to zrobić. Otwarcie rachunku jest darmowe, nic nie płacisz również za jego prowadzenie, ale za możliwość używania karty debetowej już tak. Niestety nie możesz zrezygnować z tej karty. Stała miesięczna opłata za kartę wynosi 8 zł, jednak nie zostanie ona http://splywy-kajakowe.podlasem.eu naliczona, jeśli w ciągu miesiąca dokonasz nią płatności w wysokości 300 zł. Jako że jest to konto typowo internetowe nie zapłacisz prowizji za żadne czynności wykonywane z poziomu systemu bankowości internetowej. Natomiast, jeśli zechcesz wpłacić bądź wypłacić gotówkę w kasie w placówce stacjonarnej – musisz liczyć się z koniecznością zapłaty prowizji, której wysokość będzie uzależniona wysokości wpłacanej lub wypłacanej kwoty. Niewątpliwym plusem tego rachunku jest możliwość bezpłatnego korzystania z wszystkich bankomatów w kraju.