zadoscuczynienie.net.pl Ubezpieczenia Który bank przygotował najlepszą ofertę dla nowych klientów zakładających konto oszczędnościowe?

Który bank przygotował najlepszą ofertę dla nowych klientów zakładających konto oszczędnościowe?

0 Comment

3,8% w skali roku, ale z gwarancją niezmienności oprocentowania do końca roku, to jedna z lepszych propozycji dostępnych w tej chwili na rynku. Biorąc pod uwagę ciągły spadek stóp procentowych, taka gwarancja ze strony banku sprawia, że oferta jest warta rozważenia. Na jej korzyść przemawia również fakt, że takie oprocentowanie obowiązuje dla oszczędności o wysokości do 60 tysięcy złotych. Jeśli więc posiadasz większą ilość gotówki, którą planujesz ulokować na koncie oszczędnościowym, może ci się opłacić założenie go właśnie w tym banku. Powinieneś jednak wziąć pod uwagę kilka rzeczy, o których piszemy niżej.

Wraz z kontem oszczędnościowym trzeba założy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, który nie jest całkowicie wolny od opłat. Prowizja naliczana jest za wypłaty z bankomatów innych sieci oraz za używanie karty płatniczej. Z karty możesz jednak zrezygnować, ale nie wydaje się to dobrym pomysłem, gdyż wystarczy, że wykonasz jedną transakcję bezgotówkową w miesiącu i opłata za kartę nie zostanie naliczona. Zatem nie jest to wygórowany warunek, który z łatwością można spełnić. Opłat za korzystanie z bankomatów innych sieci też można uniknąć, choć będzie to nieco trudniejsze, ale nie niemożliwe. Bank posiada bowiem dosyć dobrze rozbudowaną sieć bankomatów zarówno w większych jak i mniejszych miastach.