zadoscuczynienie.net.pl Ubezpieczenia Na jakim koncie oprocentowanie w lipcu jest najwyższe?

Na jakim koncie oprocentowanie w lipcu jest najwyższe?

0 Comment

4,5% w skali roku – na takie oprocentowanie konta oszczędnościowego mogą liczyć ci, którzy zdecydują się założyć je do połowy lipca. Po tym okresie promocja przestanie obowiązywać i już nie będzie można skorzystać z tej wyjątkowej oferty. Kto może założyć takie konto i jakie jeszcze warunki powinien spełnić, by móc cieszyć się tak wysokim oprocentowaniem?

Z tej promocji mogą skorzystać wszyscy, którzy jeszcze nie mają w banku rachunku oszczędnościowego. Jeśli jesteś klientem banku, ale prowadzisz w nim jedynie rachunek bieżący, również możesz założyć konto oszczędnościowe na promocyjnych zasadach. Skorzystanie z tej oferty najbardziej ci się opłaci, jeśli masz niewielkie oszczędności. Takie oprocentowanie obowiązuje bowiem dla depozytów o wysokości do 15 tysięcy. I tylko takie oszczędności mogą zostać objęte oprocentowaniem 4,5% w skali roku. Jeśli na rachunku zgromadzisz więcej gotówki, każda złotówka ponad tę kwotę będzie zarabiać mniej. Oprocentowanie dla większych oszczędności wynosi tylko 2,1% i w tym przypadku oferta banku nie jest konkurencyjna. Jeśli zatem chcesz na koncie ulokować większe pieniądze, przeanalizuj inne oferty, bo znajdziesz wśród nich korzystniejsze od tej omawianej.

Czy z prowadzeniem tego rachunku wiążą się jakieś opłaty, a jeśli tak – to ile wynoszą? Otóż założenie i prowadzenie konta jest bezpłatne, bezpłatna jest także każda pierwsza wypłata w miesiącu. Za drugą i kolejne bank nalicza opłatę w wysokości 5 zł, a więc całkiem sporo. Zatem jeśli chcesz często wypłacać gotówkę z tego konta oszczędnościowego, bardziej opłaci ci się skorzystanie z innej oferty. Ta skierowana jest raczej do osób, które bardzo rzadko wypłacają pieniądze z tego typu konta.

Dla osób, które zdecydują się skorzystać z tej oferty bank przygotował jedną dosyć ciekawą propozycję. Jeśli do połowy lipca założysz to konto oszczędnościowe, to do końca sierpnia będziesz mógł skorzystać z wyjątkowej oferty lokaty bankowej. Będziesz mógł założyć dosyć wysoko oprocentowany depozyt na okres trzech miesięcy i ulokować w ten sposób gotówkę o wysokości do 25 tysięcy złotych. Lokata ta jest o tyle ciekawa, że jeśli rozwiążesz ją przed końcem, nie stracisz dotychczasowych odsetek. Warto zatem skorzystać z tej możliwości, bo opłaci ci się to nawet w sytuacji, gdy będziesz musiał wypłacić pieniądze wcześniej.